Отборът на Витоша Бистрица запази по сензационен начин елитния си

...

Витоша Бистрица ще играе в Първа лига и през следващия сезон

Отборът на Витоша Бистрица резервира по ефектен метод елитния си статут, откакто победи Локомотив София с 6:4 след осъществяване на дузпи в баража сред двата отбора.

Възпитаниците на Костадин Ангелов записаха единствено една победа в 32 мача в постоянния сезон, само че съумяха да победят Пирин в плейофите за оцеляване, с цел да стигнат до мач с втория във Втора лига Локомотив София. „ Железничарите “ започнаха добре дуела на стадион „ Локомотив “ в Пловдив и още в четвъртата минута Илия Димитров им даде преднина, само че в 63-та минута Даниел Кутев изравни. В 81-та минута „ бистришките тигри “ останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Ивайло Лазаров, само че до края на постоянното време не паднаха повече голове и дуелът влезе в продължения. Играчите на Локомотив към този момент допираха промоцията, откакто в 109-та минута Здравко Димитров вкара за 2:1, само че в последната минута на второто продължение Стефан Христов изравни и се стигна до дузпи. При тях играчите на Локомотив позволиха две неточности, до момента в който тези на Витоша бяха съвършени и по този метод отборът от Бистрица ще играе в Първа лига и през идващия сезон, до момента в който „ железничарите “ ще би трябвало да почакат за завръщане в елита. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg