Отборът на Висел Кобе, в чиито редици играят легендите на

...

Давид Вийя приключи с футбола с трофей

Отборът на Висел Кобе, в чиито редици играят легендите на международния футбол Андрес Иниеста, Давид Вийя и Лукас Подолски, завоюва Купата на Императора на Япония след победа с 2:0 над Кашима Антлърс във финала. Срещата беше последна в кариерата на Вийя. Двубоят се игра на новооткрития Олимпийски стадион в Токио, който ще посрещне церемониите по разкриване и закриване на олимпийските игри това лято.

Първото попадение на новото оборудване бе автогол, защото в 18-ата минута бранителят на Кашима Томоя Инукай откри личната си врата. 20 минути по-късно Нориаки Фуджимото вкара и втори гол за Висел, с който бе подсигурен триумфът. Купата на Императора е първият трофей в историята на Висел, а в игра за отбора в последните секунди на дуела се появи и испанският нападател Давид Вийя, за който това бе финален мач в професионалната кариера.
Източник: fakti.bg