Отборът на Виляреал се класира за 1/4-финалите за Купата на

...

Млад талант и вездесъщият Касорла зарадваха Виляреал

Отборът на Виляреал се класира за 1/4-финалите за Купата на краля след триумф с 2:0 при гостуването си на Райо Валекано. И двете попадения паднаха в последните минути - в 83-ата и 85-ата минути, дело на 19-годишния Фернандо Ниньо и на 35-годишния Сантиаго Касорла. Първото полувреме беше оживено и с няколко положителни благоприятни условия. Двата отбора си подхвърляха ръкавицата и отговаряха съвсем незабавно. В 39-ата минута вратарят на “пчеличките” отрази рисков шут на Хави Онтиверос. В 63-ата Кинтийя вкара за “жълтите”, само че след видео прегледаждане попадението беше анулирано, въпреки че повторенията не ни убедиха, че има засада. В 83-ата отбраната на кастилския отбор сбърка и подари попадение на Ниньо. 19-годишният нападател вкарва втори гол няколко дни след дебюта си. Две минути по-късно Касорла реши дуела с втори гол при удар от дъгата благодарение на страничната греда. РАЙО ВАЛЕКАНО - ВИЛЯРЕАЛ 0:2 0:1 Ниньо (83) 0:2 Касорла (85)