Отборът на Виляреал надделя с 2:1 над Севиля в битка

...

Виляреал накърни амбициите на Севиля

Отборът на Виляреал надви с 2:1 над Севиля в борба от 17-ия кръг на Ла Лига, играна на “Рамон Санчес Писхуан”. Раул Албиол (13) и Карл Токо-Екамби (74) осъществиха за “жълтите”. За андалуския отбор прецизен беше Мунир Ел Хадади (61). Загубата не разреши на момчетата на Юлен Лопетеги да се приближат до върха. В 13-ата минута Албиол зае точната позиция в дребното наказателно поле и осъществя. След корнер топката беше отклонена от първа греда от Марио Гаспар и Албиол се разписа за 0:1. В 24-ата Мой Гомес шутира доста рисково и топката прелетя около сглобката на вратата. Две минути по-късно Евер Банега отвърна с рисков изстрел. В 52-ата Серхио Регилон насочи удар, при който кълбото мина доста покрай гредата. Четири минути по-късно Жерард Морено пропусна да удвои при контраакция. В 61-ата Регилон центрира ниско и Мунир означи с атрактивен удар под напречната греда. В 75-ата севилци позволиха груба неточност в отбрана и получиха гол. Ману Тригерос се измъкна от засадата и спря топката за свободния Токо-Екамби, който насочи на празна врата за крайното 1:2. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 17 кръг, неделя 15 декември  Севиля 1:2краен резулат  Виляреал