Отборът на Верона записа важна победа с 3:2 при домакинството

...

Верона спечели сблъсъка с Парма и взе предимство в борбата за Европа

Отборът на Верона записа значима победа с 3:2 при семейството си на своя съперник за Лига Европа Парма в мач от 29-ия кръг на Серия “А”.

В 14-ата минута звездата на “дуковете” Деян Кулушевски резервира топката при собствен дрибъл, след което я прати в противниковата мрежа. В добавеното време обаче Самуел Ди Кармине падна в наказателното поле след контакт със съперниковия капитан Бруно Алвеш и си завоюва дузпа, която собственоръчно трансформира в гол. В 54-ата влезлият след почивката Матия Дзакани насочи превъзходен удар и още веднъж даде задатък на “жълто-сините”. Той се задържа единствено 10 минути, защото в 64-ата Рикардо Галиоло нанесе сполучлива добавка след избит удар на негов съотборник. В 81-ата Валерио Вере се оправи с неприятелски бранител и подаде топката на резервата Матео Песина, който с топовно воле осъществя третия гол за домакините в мача, оказал се и надвит.
QURNT 2
SEMPLICEMENTE GRAZIE RAGAZZI!!!!!! #VeronaParma #DaiVerona #SerieATIM pic.twitter.com/hrq8BzDe0S
— Hellas Verona FC (@HellasVeronaFC) July 1, 2020 Така Верона взе скъпи три точки в битката за евроучастие и събра 42 точки, с които заема 8-ата позиция в класирането. Парма пък остана с 39 точки на 10-ото място. Серия А 29 кръг, сряда 1 юли  Верона 3:2краен резулат  Парма