Отборът на Верея допусна домакинска загуба от Септември с 0:1

...

Септември излъга Верея за втори пореден успех

Отборът на Верея позволи домакинска загуба от Септември с 0:1 в дуел то 13-ия кръг на Първа професионална лига. Успехът е втори следващ за Септември откакто отборът надделя Витоша със същия резултат в предходния кръг. Воденият от Николай Митов състав натрупа 13 точки, колкото има 10-ият Пирин.

Отборът на Верея пък позволи второ следващо проваляне откакто падна от Ботев в предишния кръг. Верея остава с 20 точки в актива си на 5-то място във краткотрайното класиране, с една по-малко от четвъртия Ботев.

Единственият гол в дуела в Стара Загора означи Крис Гади в 62-ата минута. Именно Гади завоюва наградата за Играч на мача в анкетата на GONG.BG.

Двата състава удариха и по една греда в срещата, като за Верея опцията бе в добавеното време на мача, само че домакините по този начин и не съумяха да изравнят.

Милен Танев от Верея опита удар в 14-ата минута, само че прати топката високо над вратата на гостите. Две минути по-късно след корнер за Септември Галчев прати топката към далечната греда, а Аргилашки мазета топката.

При нова офанзива за Септември в 22-ата минута Крис Кади напредна, оказа се сред двама от Верея малко пред наказателното поле и се строполи на терена, само че игнал от рефера Станислав Тодоров нямаше.

Верея стигна до добра опция в 27-ата минута. Меди Фенуш проби, само че Милен Танев пропусна от билзко разстояние. В 36-ата гостите на собствен ред пропуснаха да открия. Мартин Тошев удари греда след центриране на Борис Галчев. Тошев засече с глава, само че не съумя да осъществя.

Минута по-късно, в 37-ата, при офанзива за Верея Милен Танев бе спрян от Иван Стоянов.

ВИЖТЕ РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

Гостите проведоха добра офанзива в 52-ата минута като Крис Гади пусна чудесно в наказателното поле, само че Мартин Тошев не съумя да засече.

Моментът за Септември пристигна в 62-ата минута. Крис Гади бе изведен самичък против Георги Аргилашки от Мартин Тошев и преодоля вратаря за 1:0 за гостите.

Удар от отдалеченост на Венцислав Бенгюзов към вратата на Септември в 66-ата минута бе неакуратен.

Георги Андонов пък стреля от директен свободен удар в 72-ата минута, само че топката се отби от стената и мина над вратата.

Меди Фенуш пропусна пред вратата на Септември в 81-ата минута. Янко Георгиев избави, а след това и Мирослав Енчев пропусна. Поседният късмет за Верея бе във втората минута на добавеното време. Георги Андонов стреля рисково с греда, само че топката се отби от гредата и резултатът остана 1:0 за Септември.

Стартовите сформира:

Верея: Георги Аргилашки, Мирослав Енчев, Елиаш, Селим Бен Джемиа, Юсеин Сюлеймани, Венцислав Бенгюзов, Петър Витанов, Милен Танев, Меди Фенуш, Георги Андонов, Валери Домовчийски

Септември : Янко Георгиев, Борис Галчев, Васил Добрев, Владислав Рочанов, Георги Стоичков, Елтън Дос Рейс, Иван Стоянов, Крис Гади, Мартин Тошев, Румен Трифонов, Янко Сандански