Отборът на Вердер Бремен запази мястото си в Първа Бундеслига.

...

Драма остави "Вердер" Бремен в Бундеслигата

Отборът на " Вердер " Бремен резервира мястото си в Първа Бундеслига. В реванша от баража против втородивизионния " Хайденхайм " " музикантите " стигнаха до 2:2 като посетители и след нулевото тъждество преди няколко дни отборът, в който помощник-треньор е Илия Груев, остава в елита с помощта на головете на непознат терен.

Гостите поведоха с автогол на Норман Тойеркауф още в 3-ата минута. Усилията на домакините след почивката доведоха до изравнителен гол на Тим Клайндийнст 5 минути преди края на постоянното време.

Снимка: Reuters

В четвъртата минута на добавеното време шведът Лудвиг Аугустинсон вкара на празна врата и всички във " Вердер " си отдъхнаха, а в самия завършек на мача още веднъж Клайндийнст изравни от дузпа, само че за повече нямаше време.

Така " Хайденхайм " пропусна да се класира за първи път в историята си за елитното състезание на Германия. През септември " Вердер " ще стартира 57-ия си сезон в Бундеслигата.
Източник: btvnovinite.bg