Отборът на Вердер (Бремен) спечели с 3:2 при гостуването си

...

Вратарски подарък залепи Вердер до челниците

Отборът на Вердер (Бремен) завоюва с 3:2 при гостуването си на Аугсбург в дуел от четвъртия кръг на Бундеслигата. Бременският отбор поведе с 2:0, само че позволи равнене. Четвърт час преди края вратарят на баварците подари победния гол на “зелените”. С успеха Вердер се изравни по точки с третия Борусия (Дортмунд). В 19-ата минута Михаел Грегорич шутира рисково и топката профуча около гредата. Гостите от “Везерщадион” нанесоха своя удар в границите на две минути. В 34-ата Флориан Кайнц центрира отляво и Макс Крузе се разписа с глава, насочвайки в противоположния ъгъл от към пет метра. В 36-ата Максимилиан Егещайн удвои с насрещен шут от 20 метра. В края на полувремето домакините върнаха едно попадение. Каиуби смъкна топката с глава, а Джа-Чеол Коо овладя на гърди и мигновено шутира атрактивно към далечния ъгъл- 1:2. Втората част стартира мечтано за баварския отбор. В 47-ата минута Андре Хаан откри Филип Макс безусловно самичък на втора греда. Макс осъществя от седем метра за 2:2. В 75-ата стражът на домакините провали напъните на своите. Фабиан Гийфер не съумя да улови много лесна топка, тя мина сред краката му и Дейви Клаасен опъна мрежата от близко - 2:3. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 4 кръг, събота 22 септември  Аугсбург 2:3краен резулат  Вердер Бремен