Отборът на варненския Икономически университет записа трета поредна победа в

...

Баскетболистите на Икономическия университет громят с 57 точки разлика

Отборът на варненския Икономически университет записа трета поредна победа в първата петица на мъжката баскетболна " А " група.

Като домакини баскетболистите на Петко Делев разрушиха Шумен с резултат 92:35. Така те не престават да заемат втората позиция след водача БУБА с 5 победи и загуба във втория полусезон. Шуменци пък остават последни без победа и със 7 провали досега. В идващия кръг ИУ гостува на Берое -2, а Шумен посреща Чавдар Троян.

Мачът стартира с голяма серия на домакините, които тотално преобладаваха през първата част, приключила при 22:3. Те завоюваха изрично и втората четвърт на мача, с цел да се стигне до над 30 точки разлика на почивката. След почивката темпото падна, а домакините усилиха задатъка си още малко, с цел да доиграят умерено мача до края.

Всички състезатели в състава на спечелилите влязоха в игра и означиха точки, като най-резултатен с 20 беше Николай Георгиев, който добави и 7 битки. 17 плюс 5 добави Николай Николов, а 12 означи Мартин Коцев.

За Шумен единствен с двуцифрен актив беше Мартин Чолаков, който приключи с 11 точки и 6 битки.
Източник: petel.bg