Отборът на Валядолид си тръгна с точка при гостуването на

...

Валядолид си тръгна с точка от Рамон Санчес Писхуан

Отборът на Валядолид си потегли с точка при гостуването на Севиля на " Рамон Санчес Писхуан " в първия дуел от 32-ия кръг на Ла Лига.

Двубоят приключи 1:1 и по този начин андалусийците не съумяха да изместят Атлетико Мадрид от третата позиция във краткотрайното класиране. Севиля остана четвърти с 55 точки. Валядолид пък прибави скъпа точка към актива си и към този момент има 35, което му отрежда 15-о място в класирането и се отдалечи на 9 от рисковата зона на изпадащите.

Гостите откриха посредством Кико в 25-ата минута на срещата. Той се разписа след центриране на Мичел в наказателното поле от личната половина на Валядолид и изненада отбраната на Севиля. Домакините върнаха гол в 55-ата минута, само че той беше анулиран след намесата на ВАР поради засада на Ел Хадади. Все отново Севиля се добра до тъждество посредством Лукас Окампос, който се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка.