Отборът на Валенсия записа 11-о равенство от 19 мача в

...

Валенсия пак разочарова Местайя

Отборът на Валенсия записа 11-о тъждество от 19 мача в Ла Лига, откакто приключи 1:1 с гостуващия Валядолид. Момчетата на Марселино имаха огромно игрово предимство, сътвориха много голови положения, като пропуснаха и дузпа. Дани Парехо означи за “бяло-черните” в 72-ата минута, само че отдалечен шут на Рубен Алкарас (82) разочарова “Местайя” и оформи равенството. В седмата минута Денис Черишев центрира и мъничко не доближи на Родриго Морено да играе с топката от голова позиция. В 17-ата Дани Парехо шутира настрана от задачата след чудесна композиция сред Карлос Солер, Дани Вас и Кристиано Пичини. В 39-ата Черишев пропусна най-изгодната обстановка за първото полувреме. Той получи подаване от Солер, само че фалцира топката около гредата. “Прилепите” преобладаваха напълно преди почивката, само че полувремето приключи без попадения. В 52-ата минута Фернандо Калеро спъна Санти Мина и съдията назначи дузпа за домакините. Жорди Масип съумя да парира удара на Родриго от 11-те метра. В 69-ата Мина направи смешен пропуск, откакто не вкара от три метра на празна врата. Три минути по-късно “лос че” стигнаха до по този начин търсения гол. Солер подаде към Парехо в наказателното поле и каптанът на валенсианци осъществя гръмък гол, насочвайки под гредата с удар от 15 метра - 1:0. " Прилепите " най-накрая стигнаха до премията за усърдната си работа в нахлуване. Тя обаче беше заличена в 82-ата минута. Рубен Алкарас вкара страховит гол с превъзходен изстрел от директен свободен удар. Той прати топката към дясната сглобка на Нето след шут от 28 метра. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 19 кръг, събота 12 януари  Валенсия 1:1краен резулат  Валядолид