Отборът на Валенсия стигна само до 1:1 у дома срещу

...

Валенсия продължи да страда в Ла Лига

Отборът на Валенсия стигна единствено до 1:1 вкъщи против Леганес в среща от петия кръг на Примера. Дани Парехо откри със противоречива дузпа в 21-вата минута, а Оскар Родригес изравни в 36-ата. “Лос че” остават единствено с една победа и заемат 13-ата позиция в подреждането. Първият късмет в дуела се откри пред бранителя на гостите Димитриос Сиовас в шестата минута. Гръцкият бранител беше оставен самичък на втора греда, но ударът му не се получи. В 17-ата Родриго падна в наказателното поле след леко бутане от Рубен Перес. След продължителна видеоконсултация съдията назначи дузпа, която минава в графата “много съмнителни” поради лекия контакт. Дани Парехо вкара дузпата с шут под гредата - 1:0. В 24-ата Оскар Родригес нацели странична греда след хубаво осъществяване от директен свободен удар. Гостите от “Бутарке” стигнаха до равнене в 36-ата минута, когато Оскар беше оставен самичък при безредие и стреля в близкия ъгъл. ВАР прегледа и тази обстановка и в последна сметка голът беше легитимиран - 1:1. След почивката отборът на Алберт Селадес развиваше дейности пред наказателното поле на “лос пепинерос”, само че рядко се показваха рискове. От своя страна кастилци търсеха бърз напредък на нападенията си с дълги топки напред. В 83-ата “прилепите” претендираха за дузпа. Вратарят на Лега Хуан Сориано не мазета добре, Есекиел Гарай нанесе удар, блокиран от Унай Бустинса. Повторенията демонстрираха, че бранителят стопира топката с гърди, а не с ръка. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 5 кръг, неделя 22 септември  Валенсия 1:190 минута  Леганес