Отборът на Валенсия спечели и реванша срещу Селтик от 1/16-финалите

...

Валенсия довърши десет “Детелини”

Отборът на Валенсия завоюва и реванша против Селтик от 1/16-финалите в Лига Европа. Тази вечер “Прилепите” се постановиха с 1:0 на “Местайя” и с общ резултат 3:0 от двата мача не престават напред. “Детелините” пък играха с човек по-малко от 37-ата минута, когато Толян бе изпъден от игра.

След загубата в с 0:2 на собствен терен, Селтик надали имаше огромни упоритости за поврат, само че в 37-ата минута и искрицата вяра угасна, откакто Джереми Толян препъна откъсващия се Гонсало Гедеш и получи втори жълт и червен картон.

След това Валенсия контролираше мача и в 70-ата минута дефинитивно постави точка на разногласието с гол на Кевин Гамейро. Тогава топката бе центрирана в наказателното поле, Даниел Вас с глава смъкна за френския нападател, който от близко засече кълбото в мрежата.

Така Валенсия без доста старания си свърши работата и към този момент е на 1/8-финал в Лига Европа. Селтик пък се сбогува с шампионата.