Отборът на Валенсия си тръгна с трите точки от гостуването

...

Валенсия шокира Челси на Стамфорд Бридж

Отборът на Валенсия си потегли с трите точки от гостуването на носителя на трофея в Лига Европа Челси в дуел от група Н на Шампионската лига. " Прилепите " завоюваха с 1:0 и нанесоха първа загуба на лондончани вкъщи от три години насам. Домакините можеха да стигнат и до равенството, само че Рос Баркли пропусна дузпа в края. В другия мач от групата Аякс разгроми Лил с 3:0 в Амстердам и оглави класирането в групата. Двубоят на " Стамфорд Бридж " стартира с насилствена промяна за домакините, откакто още в осмата минута младокът Мейсън Маунт пострада от недодялан фаул на Франсис Коклен. Той продължи да играе, само че даде знак, че не може да продължи и мениджърът Франк Лампард пусна на негово място Педро. До края на полувремето Челси пропусна две положителни благоприятни условия посредством Вилиан и по този начин резултатът се резервира. Така се стигна до 75-ата минута, когато Валенсия откри след следващото заучено състояние. Родриго Морено овладя топката в наказателното поле след свободен удар, завоюва си пространство и преодоля вратаря Кепа Арисабалага с удар под напречната греда. Десет минути по-късно Челси получи право да извърши дузпа за игра с ръка на Даниел Вас. Реферът Джунейт Чакър се съветва с ВАР преди да уточни бялата точка. Рос Баркли стреля мощно, само че уцели напречната греда и по този начин сините стартираха със загуба присъединяване си в ШЛ. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА