Отборът на Валенсия съумя да победи като гост Малага с

...

Валенсия успя да се справи с Малага в Примера

Отборът на Валенсия съумя да победи като посетител Малага с 2:1 в дуел от 24-ия кръг на Примера. "Прилепите " трябваше да обръщат резултата, а това се случи в последните десетина минути на срещата. Домакините откриха резултата посредством Идейе в 27-ата минута, само че гостите обърнаха дуела с попадения на Коклен, който изравни резултата в 80-ата минута, а в 85-ата Даниел Парехо донесе трите точки на своя отбор след тъкмо изпълнена дузпа. Между двата гола домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Мигел. Първото полувреме беше равностойно. Домакините обаче стигнаха първи до попадение в 27-ата минута, когато след центриране от корнер Идейе с пета съумя да чукне топката във вратата за 1:0. В 56-ата минута домакините за повторно пратиха топката в мрежата, само че голът не бе зачетен поради фаул в нахлуване. Две минути по-късно Идейе пропусна от добра позиция с глава. Гостите от Валенсия стигнаха до равенството в 80-ата минута, когато след центриране от корнер Коклен беше изтърван на първата греда и с глава порази вратата за 1:1. В 84-ата минута Мигел задържа в наказателното поле откъсващия се Родриго Морено, а съдията отсъди дузпа и извади пряк червен картон на бранителя. Дани Парехо извърши безапелационно наказателния удар за 1:2. В последната секунда на мача Малага можеше да се добере до равенството. Вратарят Роберто се включи в офанзива при един корнер и точно той стреля доста рисково с глава, само че не съумя да се разпише. Така Валенсия записа втора поредна победа и с 46 точки е на третото място в класирането. Малата е на последното място с 13 точки.