Отборът на Валенсия постигна много важна победа в борбата си

...

Валенсия се възползва от грешката на Севия, излезе пети

Отборът на Валенсия реализира доста значима победа в битката си за Топ 4 в испанската Примера дивисион. „ Прилепите” се възползваха по отличен метод от грешката на Севиля по-рано денем и записаха триумф с 2:1 при визитата си на реал Бетис.

В различен мач от кръга Севиля изненадващо пада с 0:3 от Хетафе, който също има съществени упоритости за място в зона Шампионска лига. С триумфа си през днешния ден Валенсия се приближи единствено на две точки от мадридския отбор и изпревари Севиля, заемайки петото място във краткотрайното нареждане.

В воин за гостите от Валенсия се трансформира Гонсало Гуедеш, който вкара и двете попадения за спечелилите. За домакините прецизен бе Джовани Ло Селсо от дузпа в 78-ата минута.

Последните моменти от срещата бяха тежки за „ прилепите”, които в последна сметка съумяха да задържат нежната си преднина и да завоюват скъпите три точки.Осем минути преди края на дуела Валенсия остана с човек по-малко на терена поради втория жълт картон на Родриго Морено.