Отборът на Валенсия отново се върна на победния път в

...

Валенсия отново се върна към победите

Отборът на Валенсия още веднъж се върна на победния път в Примера дивисион. " Прилепите " надиграха много мъчно Селта с 2:1 на своя " Местайя " в срещата от 15-ия кръг.

Симоне Дзадза даде преднина на домакините в 28-ата минута. Той се разписа с глава след центриране от корнер на Даниел Парехо.

В самото начало на второто полувреме обаче Селта изравни. Опит за удар на Максимилиано Гомес не се получи, само че топката стигна до Яго Аспас, който от близко осъществя за 1:1.

Валенсия въпреки всичко се добра до успеха малко преди края на мача. В 79-ата минута Пабло Ернандес изрита в тил Начо Хил в наказателното поле, а съдията уточни бялата точка. Дани Парехо осъществя наказателния удар за крайното 2:1.

Така Валенсия остава на 2-ото място с 34 точки. Селта пък се намира на 10-ата позиция с 18 точки в актива си.