Отборът на Валенсия открадна точка при визитата си на Бетис

...

Валенсия спъна Бетис за Европа

Отборът на Валенсия открадна точка при визитата си на Бетис в мач от 31-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят на стадион „ Бенито Виямарин” приключи при резултат 2:2, а това удари по упоритостите на домакините за класиране за Лига Европа.

Бетис на два пъти повеждаше в резултата, само че коравият отбор на Валенсия въпреки всичко стигна до точката. Домакините откриха посредством Набил Фекир в 12-ата минута, само че 10 по-късно Гонсало Гуедеш изравни.

Нова преднина на „ зелено-белите” даде Серхио Каналес в края на първата част, само че след почивката „ прилепите” още веднъж възвърнаха равенството, като този път прецизен бе Карлос Солер от дузпа.

В последна сметка двата отбора поделиха по една точка и по този начин Бетис не съумя да измести Виляреал от петата позиция, която дава право на присъединяване в Лига Европа. Разликата сред двата отбора е единствено една точка. Валенсия пък остава на нежеланата 14-та позиция с 35 пункта.