Отборът на Валенсия направи седмо равенство от девет срещи в

...

Валенсия страда от умението си да постига равенства

Отборът на Валенсия направи седмо тъждество от девет срещи в Ла Лига, откакто приключи 1:1 с Леганес на “Местайя”. “Лос че” изравниха в 85-ата минута след гол на Хосе Гая, като в 61-ата Жерард Гумбау беше вкарал за кастилския отбор от дузпа. Въпреки че е записал единствено една загуба в Примера, валенсианският тим има едвам 10 точки и е 12-и. Тимът на Марселино образно водеше играта, само че не създаваше голови обстановки. Гостите от “Бутарке” стояха добре в отбрана, а дейностите им в офанзива бяха извънредно лимитирани. В 25-ата вратарят на “лос пепинерос” Иван Куеяр направи ужасно избавяне след удар на Кевин Гамейро при единственото в действителност положително състояние за първото полувреме. След почивката играта продължи да е лишена от особена динамичност. В 61-ата съдията прибягна до консултация с ВАР, с цел да отсъди дузпа за Лега. На повторенията се видя нарушаване, въпреки и несъзнателно, на Есекиел Гарай. Жерард Гумбау означи дузпата - 0:1. В 85-ата опитите на валенсианци донесоха равнене. Дани Парехо подаде вляво към Хосе Гая, той стреля, топката рикошира от тялото на бранител и залъга подла вратаря, насочвайки се към далечния горен ъгъл - 1:1. До края резултатът по този начин и не беше заплашен съществено. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 9 кръг, събота 20 октомври  Валенсия 1:1краен резулат  Леганес