Отборът на Валенсия надви с 2:1 изпадналия Депортиво Ла Коруня

...

Валенсия завърши сезона със стил

Отборът на Валенсия надделя с 2:1 изпадналия Депортиво Ла Коруня в обедна среща от последния 38-ия кръг в Примера. “Прилепите” си бяха подсигурили четвъртата позиция още преди няколко седмици. В същото време галиският отбор стана първият с актив от едвам 29 точки, който приключва на 18-ата позиция, откогато в Испания се дават три точки за победа. Двубоят на “Местайя” беше атрактивен, предложи значително голови положения и беше декориран с три попадения. В 27-ата минута Гонсало Гедеш центрира, Фернандо Наваро не почисти добре и Симоне Дзадза осъществя от близко в интерес на “бяло-черните”. След почивката мачът се пооживи. В 54-ата Неманя Максимович удари греда в опит за 2:0. В 63-ата и Дзадза откри гредата, като насочването му беше при празна врата. В 77-ата Гедеш удвои задатъка на валенсианци след нова неточност на Наваро. В 80-ата Лукас Перес вкара почетно за отбора от “Риасор”. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 38 кръг, неделя 20 май  Валенсия 2:1краен резулат  Депортиво Ла Коруня