Отборът на Уулвърхемптън стигна да второ поредно реми във Висшата

...

Инатливи вълци вкиснаха вечерта за Юнайтед и Погба

Отборът на Уулвърхемптън стигна да второ следващо реми във Висшата лига, откакто във втория кръг отхвърли да се помири и се добра до домакинско 1:1 против гостуващия Манчестър Юнайтед. Гостуващият отбор сигурно има доста повече защо да съжалява, откакто имаше задатък на почивката, а скоро след необикновено красивия изравнителен гол на Рубен Невеш „ алените дяволи” пропиляха дузпа посредством Пол Погба.

Така след 4:0 над Челси в първия кръг отборът на Оле Гунар Солскяер сподели от кое място могат да дойдат проблемите за норвежкия ментор. През откриващите 45 минути „ алените дяволи” се показаха солидно, само че тогава липсваше интензивната преса на „ вълците”, които излязоха преобразени за втората част.

4 - Paul Pogba has missed four penalties in the Premier League since the start of last season; the most of any player in the competition. Fluffed. pic.twitter.com/NI1odCCBg5
— OptaJoe (@OptaJoe) August 19, 2019
Първото полувреме несъмнено беше белязано от желанието на домакините да оставят топката в владеене на Манчестър Юнайтед. Това обаче не създаде търсения резултат, защото футболистите на Оле Гунар Солскяер комбинираха добре, въпреки и мъчно да излизаха до чисти обстановки. Същото в цялостна степен важеше и за Уулвс, чийто опити за контратаки биваха навреме задушавани.

Реално Юнайтед съумя да открие резултата с първата си същински рискова офанзива. Това се случи в 27-ата минута, когато гостите относително безпроблемно със серия от пасове придвижиха дейностите от личната половина към наказателното поле на противника. Там Рашфорд блесна с пас в кулоар за Антони Марсиал, който стигна топката на 8-9 метра от задачата и с кинжален шут към близкия горен ъгъл матира вратаря Руи Патрисио – 1:0.

В края на полувремето Марсиал при малко повече централизация можеше да усили задатъка на гостите. Райън Бенет позволи досадна и съвсем съдбовна неточност, подарявайки топката на нападателя пред границата на пеналта. Единствено лека техническа непохватност на тарана разреши на Руи Патрисио да предотврати заплахата.

След паузата домакините демонстрираха съществени признаци на активизация, за което немалка роля изигра влезлия като промяна Адама Траоре. Именно той завоюва нарушаване в 54-ата минута, а при центрирането на Жоао Моутиньо Раул Хименес изскочи на първа греда и по страховит метод отклони топката с глава към противоположния ъгъл. Давид де Хеа не мръдна даже когато топката срещна дясната греда и се удари в тялото му, а по някакъв метод отбраната на „ алените дяволи” се оправи.

Нищо обаче не можеше да се притече на помощ на испанския пазач секунди по-късно. Уулвс извърши ъглов удар отдясно по офанзивата, а отиграването изглеждаше репетирано на подготвителните стадиони. С пас по земя Моутиньо откри намиращия се в дъгата Рубен Невеш, който овладя кълбото и откакто го настройки на магичния си десен крайник, нанесе безобразно акуратен шут, който се отклони от напречната греда и навести мрежата – 1:1.

Десет минути по-късно целият труд на домакините беше заплашен след самостоятелно изригване от Пол Погба. Халфът първо опази топката под напора на съперников състезател, а след това се устреми напред и в наказателното реализира двойно подаване с Марсиал. Това го остави на скорост против Конър Коуди, който посегна рисково с десния крайник и препъна французина. Погба самичък пристъпи към осъществяването и стреля мощно, но не до такава степен точно. Руи Патрисио плонжира вдясно и отби топката надалеч от вратата си.