Отборът на Уругвай стартира по великолепен начин тазгодишното си участие

...

Уругвай стартира мощно на Копа Америка

Отборът на Уругвай започва по превъзходен метод тазгодишното си присъединяване на Копа Америка. Един от любимците в шампионата мина елементарно през коравия отбор на Еквадор, побеждавайки го с 4:0.

Двамата най-хубави изпълнители в историята на националния тим - Луис Суарес и Единсон Кавани, не пропуснаха да се разпишат и довечера на бразилска територия.
 Колумбия удари Аржентина на старта на Копа Америка

" Гаучосите " пропиляха възможностите си и бяха осъдени

Преди тях Николас Лодейро откри резултата за урусите, а след почивката Артуро Мина си означи автогол. За тежката загуба на Еквадор доста способства и аленият картон на Хосе Кинтеро още в 24-ата минута.

Уругвай е 15-кратен първенец на Южна Америка. В идващия си мач селекцията на Оскар Вашингтон Табарес излиза против Япония на 21 юни.

УРУГВАЙ - ЕКВАДОР 4:0

1:0 Лодейро (6 " ), 2:0 Кавани (33 " ), 3:0 Суарес (44 " ), 4:0 Мина - автогол (78 " )