Отборът на Унион (Берлин) прекъсна черната си серия от четири

...

С красиви голове Унион излезе от черната си серия

Отборът на Унион (Берлин) прекъсна черната си серия от четири следващи загуби, записвайки домашен триумф с 2:0 над Фрайбург в дуел от 8-ия кръг на Бундеслигата.

Още в първата минута столичани излязоха напред в резултата след удивителен отдалечен удар на Мариус Бюлтер. В 9-ата минута гредата не разреши на Маркус Ингвартсен да удвои тяхната преднина. В 68-ата капитанът на домакините Кристофър Тримел също нацели гредата след осъществяване на корнер. Все отново в 84-ата минута се стигна до втори гол в интерес на берлинчани след впечатляващ шут на Ингвартсен от отвън наказателното поле за крайното 2:0.
FT: Union Berlin 2-0 Freiburg#FCUSCF | #fcunion pic.twitter.com/zbKB3JHguh
— 1. FC Union Berlin (@fcunion_en) 19 октомври 2019 година Така Унион се изкачи до 14-ото място в класирането с актив от 7 точки, до момента в който Фрайбург е 6-и с 14 пункта. Бундеслига 8 кръг, събота 19 октомври  Унион Берлин 2:0краен резулат  Фрайбург