Отборът на Уфа завърши есенния дял от сезона по възможно

...

Уфа спечели и в Грозни

Отборът на Уфа приключи есенния дял от сезона по допустимо най-хубавия метод - с победа като посетител. Съставът на Вадим Евсеев се налои с 1:0 при визитата си на Ахмат и няма загуба в последните си 5 мача. Единствения гол в Грозни вкара Азер Алиев в 10-ата минута.

Голяма заслуга за попадението имаше Вячеслав Кротов, който проби отдясно и откри Алиев, а той невъзмутимо прати топката в мрежата. След това Уфа се дръпна в половната си и се защитаваше умерено. Ахмат въпреки всичко можеше да изравни до почивката, само че Андрес Понсе уцели гредата.

През второто полувреме промените и по-офанзивната игра на домакините не доведоха до смяна. Нещо повече - контрите на Уфа бяха доста рискови и при една от тях единствено блестящата интервенция на Евгений Городов попречи на Даниил Фомин да се разпише.

За Ахмат загубата беше първа в последните 6 мача. Тимът е 13-и в подреждането с актив от 19 точки - една повече от Криля Советов и Рубин.