Отборът на Уест Хем победи като гост Нюпорт Каунти с

...

Уест Хем се измъчи, но продължава напред

Отборът на Уест Хем победи като посетител Нюпорт Каунти с 2:0 в мач от втория кръг в шампионата за Купата на Лигата. Джак Уилшър откри резултата в края на първото полувреме, а Пабло Форналс осъществя второто попадение в 65-ата минута на срещата.

Въпреки разликата от 65 позиции в класирането на британския футбол, Нюпорт Каунти имаше своите шансове против "чуковете " и първото полувреме беше извънредно равностойно. В края на първото полувреме Джак Уилшър откри резултата, възползвайки се от изгубена топка от страна на играчите на Нюпорт Каунти. Това беше и първо попадение за играча след 600 дни суша.

През второто полувреме и Форналс се разписа, с цел да фиксира крайния резултат. Така "чуковете " сложиха завършек на серията на своя противник от 11 мача без загуба и не престават напред в третия кръг на Карабао Къп.