Отборът на Удинезе направи важна крачка към гарантирането на оставането

...

Удинезе трябваше да трепери, но си свърши работата срещу СПАЛ

Отборът на Удинезе направи значима крачка към гарантирането на оставането си в италианския хайлайф и през идващия сезон. Удинезе надделя вкъщи СПАЛ с 3:2 в мач от предпоследния 37-и кръг на Серия “А”. Кръг преди края играчите на Удинезе към този момент могат да дишат доста по-спокойно, до момента в който футболистите на СПАЛ към този момент си бяха обезпечили оцеляването. Удинезе е 14-и в класирането с 40 точки, а СПАЛ заема 11-а позиция с 42 точки.

В 5-ата минута Удинезе излезе напред в резултата след гол на Самир, който изпрати топката във вратата на Алфред Бенджамин Гомис с удар с глава, като стражът даже не помръдна. Асистенцията бе на Родриго де Паул, който центрира от фаул.

В 31-ата минута Стефано Окака, също с глава, заби топката във вратата на Гомис, като асистенцията отново бе на Де Паул, този път с центриране от корнер. Четири минути по-късно двамата повториха упражнението и Окака означи гол-близнак на предходното си попадение.

През второто полувреме обаче гостите се погрижиха да изпотят противника си. В 53-ата минута Андреа Петаня вкара гол за СПАЛ, откакто се разноски из защитата на Удинезе, а единствено 6 минути по-късно Матия Валоти бе прецизен за 3:2 и нещата към този момент не изглеждаха толкоз безоблачни за Удинезе. Домакините въпреки всичко удържаха значимата победа и на процедура към този момент единствено знамение може да изпрати Удинезе в Серия “Б”.
СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ ПОДРЕЖДАНЕ ПРИ ГОЛМАЙСТОРИТЕ Серия А 37 кръг, събота 18 май  Удинезе 3:2краен резулат  СПАЛ 2013