Отборът на Турция победи Белгия със 78:63 (20:6, 17:24, 22:17,

...

Турция победи Белгия на Евробаскет 2022

Отборът на Турция победи Белгия със 78:63 (20:6, 17:24, 22:17, 19:16) в дуел от четвъртия кръг в група „ А “ на Европейското състезание по баскетбол за мъже в Грузия и в случай че не се стигне до победи и на Черна гора, и на Грузия в днешните дуел, ще се класира още довечера за елиминационната фаза на шампионата.

Успехът бе трети за турците в групата, като те имат и едно проваляне, а Белгия към този момент е с актив 2-2. Именно белгийците са утрешните съперници на българския народен отбор на Евробаскет 2022.

Воденият от селекционера Ергин Атаман тим доминираше през целия мач против белгийците, въпреки те да успяваха на моменти да се приближат в резултата. Баскетболистите на Турция стартираха с безапелационното 20:6 в първата четвърт, преднината им приближи 20 точки, само че до почивката Белгия понижи на 30:37. След по-добра трета част задатъкът на турците бе 59:47, а най-голямата разлика в дуела бе 21 точки. Тимът на Турция имаше предимство в подкошието, а и показва по-ефективна пукотевица.

Най-резултатен за триумфа на турския състав беше Алперен Шенгюн с 24 точки, 8 битки и 6 асистенции, а 16 точки и 5 битки добави Фуркан Коркмаз.

За Белгия Харис Братанович се регистрира с 15 точки и 5 битки.

В програмата за деня следва дуелът сред Испания и Черна гора, а от 20:00 часа България излиза против домакините от Грузия в късния мач.