Отборът на ЦСКА за юноши до 19 години победи с

...

Юношите на ЦСКА разбиха отбора на Кралските военновъздушни сили на Великобритания

Отборът на ЦСКА за юноши до 19 години победи с 4:0 Икар - тим на Кралските военновъздушни сили на Англия, в контрола, играна на стадион " Българска войска ".

Снимка 377967
Източник:

Двубоят се състоя по случай 100-годишния празник на гостите, чиято военна авиация е най-старата в света. За втора поредна година юношите на " алените " се изправиха против английските офицери. И тази година отборът беше заздравен от хора от щаба на първия тим - Никон ел Маестро, Кирил Динчев и Димитър Вутов. Те играха цяло второ полувреме, а Ел Маестро означи втория гол в мача.

Снимка 377966
Източник:

Специални посетители на дуела бяха заместник-посланикът на Англия у нас Лин Чарлз и Андреас Хайн, подполковник от задачата на НАТО в България. Преди старта на мача те, както и треньорът на Икар Скот Хайдман, получиха юбилейни фланелки, шалове и албумът " 70 години ЦСКА " от легендите на ЦСКА Димитър Пенев и Пламен Марков.

" Червените " откриха резултата в 38-ата минута след гол на Христо Панчев. В 68-ата асистент треньорът на мъжкия тим Никон Ел Маестро се разписа след удар отвън наказателното поле. Две минути по-късно Борислав Будинов направи резултата 3:0, а в 88-ата минута Митко Митков означи страховит гол от отдалеченост за крайното 4:0.