Отборът на ЦСКА-София се наложи като домакин с категоричното 4:1

...

ЦСКА-София се справи с Ботев и без Каранга

Отборът на ЦСКА-София се наложи като хазаин с безапелационното 4:1 над Ботев Пловдив в среща от 27-ия кръг на Първа лига. Въпреки че бяха без главния си изпълнител в лицето на Фернандо Каранга, който бе осъден, „ алените “ съумяха да стигнат до петата си поредна победа в шампионата.

Резултатът на „ Българска войска “ бе открит в 40-ата минута, при която централният защитник на гостите Пламен Димов си означи автогол, откакто не съумя да почисти добре топката след центриране от фаул на Тиаго. Пет минути по-късно „ армейците “ стигнаха до втори гол, а в негов създател се трансформира камерунският халф Раул Лое. Малко след подновяването на играта резултатът в интерес на домакините набъбна на 3:0 след попадение на Тиаго Родригес в 52-ата минута.

Пети минути преди края на мача пловдивчани въпреки всичко стигнаха до почетен гол, който бе дело на Стивън Петков. Крайното 4:1 за тима на Стамен Белчев оформи колумбийският нападател Жан Карлос Бланко, който се разписа в заключителните секунди на срещата след асистенция на Едвин Джеси.

Със извоюваните три точки ЦСКА-София понижи изоставането си от водача Лудогорец. „ Червените “ събраха актив от 66 точки, на 3 зад разградчани, които по-рано през днешния ден разгромиха вкъщи Верея с 5:0. Ботев е пети с 42 пункта. /БГНЕС
Източник: bgnes.com