Отборът на ЦСКА постигна трета поредна победа в Първа лига,

...

ЦСКА постигна трета поредна победа |

Отборът на ЦСКА реализира трета поредна победа в Първа лига, откакто победи новака в елита ЦСКА 1948 с 2:0 в мач от 14-ия кръг.

" Червените " завоюваха рутинна победа на своя стадион " Българска войска " и с 24 точки заемат 4-о място в таблицата. Отборът на Красимир Балъков пък остава 6-и с 20 точки.

Домакините поведоха с първата си по-сериозна офанзива. Али Соу бе оставен непокрит в центъра на офанзивата, преодоля вратаря Наумов и осъществя в опразнената врата за 1:0.

До почивката ЦСКА имаше две чисти обстановки да усили задатъка си. Най-напред бранителят Юрген Матей бе оставен непокрит след корнер, само че от близко де съумя да уцели вратата с глава. В самия завършек на първата част Соу изведе Георги Йомов, който не уцели добре топката и тя излезе в навън.

В 75-а минута Соу още веднъж подаде на Йомов, който центрира прострелно паралелно на вратата, само че в сетния момент бранител на гостите мазета пред връхлитащия Юнус Санкаре.

Две минути по-късно гостите получиха опция да изравнят от директен свободен удар, само че Бусато избави битата от ветерана Мартин Камбуров топка.
" Червените " взеха решение мача в 82-а минута, когато след бърза контраофанзива Йомов опита да изведе Тиаго, само че бранителят Лазар Марин засече топката в личната си врата.
Източник: offnews.bg