Отборът на ЦСКА надделя трудно над Арда с 3:1 в

...

ЦСКА надделя трудно над Арда с 3:1

Отборът на ЦСКА надви мъчно над Арда с 3:1 в мач от 10-я кръг на Националната волейболна лига.

Първият гейм бе изтръгнат от Арда с 25:23, откакто двата тима вървяха един до друг до 21 равни. Все отново кърджалии съумяха да наложат волята си в края на частта, печелейки 4 от идващите 6 точки.

Вторият гейм стартира идентично. Играта вървеше точка за точка до 11 равни. След това „ алените “ съумяха да пернат с 3 точки до 18:15, когато направиха нова серия и дръпнаха с 21:15.

До края на гейма тимовете си размениха серии от по 2 следващи точки и по този начин ЦСКА затвори гейма с 25:20, изравнявайки общия резултат.

„ Армеиците “ наподобява, че си взеха поука и стартираха третата част по радикално друг метод. Домакините бързо дръпнаха с 4:1 и 8:2, преди Арда да се разсъни и понижи на 8:5. Последва по една серия от 2 следващи точки за двата тима – 10:7.

Гостите отхвърлиха да се предадат и стопиха още една точка – 12:10, а след това и 14:12. Блокада от страна на домакините обаче им разреши да пернат още веднъж с 3 точки, само че упоритостта на Арда бе възнаградена и те още веднъж се върнаха в гейма – 16:15 за ЦСКА.

Деветите в класирането обаче още веднъж демонстрираха класа и дръпнаха за прощален път с 4 точки за 20:16 след нова обсада.

Гостите още веднъж отвърнаха на удара и се върнаха в играта за 21:19. Това накара Александър Попов да изиска спиране. То даде резултат и момчетата му стигнаха до 23:20. Това обаче не бе краят и противниците им от Кърджали понижиха на 23:22, а след това стигнаха и до 24 равни. Все отново по-съобразителният тим на ЦСКА надви в края с 26:24, повеждайки с 2:1 гейма в зала „ Васил Симов “.

Четвъртият гейм стартира оптимистично водещия тим, повеждайки с 3:1, само че това бързо се промени, откакто Арда заслужи 5 от идващите 6 точки за 6:4 в своя изгода. Това не смути по безусловно никакъв метод „ алените “, които отвърнаха с 4 следващи за 8:6. При 10:8 ЦСКА направи нов пробив и дръпна с 3 точки. Този задатък продължи при 12:9. След техническото спиране гостите се окопитиха и на бърза ръка изравниха за 13:13. Домакините на собствен ред дадоха отговор с 2 серии. Първо за 15:13, а по-късно за 18:14. Две следващи точки за Арда обаче накараха Александър Попов да изиска спиране. Равностойната игра продължи и при 19:18 в интерес на „ алените “, когато отборът съумя да завоюва 2 следващи, стигайки до 21:18. Следващото разиграване бе за Арда, само че то се оказа последно, откакто по-класният тим направи мощен заключителен взлом, взимайки последните 4 точки от гейма, затваряйки мача с 3:1.

По този метод тимът на Александър Попов се изкачи краткотрайно на седмото място в 13 точки. Арда пък остава предпоследен с 4.