Отборът на ЦСКА допусна загуба в първата си контрола от

...

ЦСКА загуби първата си контрола в Турция, мачът бе белязан от фрапиращи съдийски грешки

Отборът на ЦСКА позволи загуба в първата си контрола от зимната подготовка в турския курорт Белек, откакто отстъпи с 0:1 на японския Санфрече Хирошима.

Срещата сред двата отбора обаче ще се запомни най-вече с спорните изяви на съдийската бригада, която анулира цели четири попадения през второто полувреме.

Първо, в 65-та минута Лазар Туфегджич реши, че е дал преднина на българския отбор, само че секунди по-късно насладата му бе помрачена, откакто видя, че страничният съдия е вдигнал флага си засада. Повторенията обаче сложиха под съществени подозрения правотата на съдийското решение, защото Туфегджич изглеждаше зад линията на топката при подаването към него.

В идващите минути пък футболистите на Санфрече Хирошима преобладаваха на терена, като на собствен ред стигнаха до три попадения, само че нито едно от тях не бе зачетено поради засади. При повторенията обаче се видя, че най-малко два от головете трябваше да бъдат зачетени, защото японските играчи бяха в постоянни позиции.

Така се стигна до 87-та минута, когато ЦСКА сбърка при изнасянето на топката и разреши на Санфрече да провежда бърза офанзива, приключила с гол на Таиши Мацумото.

По този метод момчетата на Саша Илич изгубиха първата си инспекция в Анталия, а в петък (20 януари) ги чака нова контрола против полския Гурник Забже.