Отборът на ЦСКА 1948 постигна най-голямата си победа от началото

...

ЦСКА 1948 и Ботев Враца с победи в елита |

Отборът на ЦСКА 1948 реализира най-голямата си победа от началото на сезона, откакто разруши Етър с 5:1 вкъщи в мач от седмия кръг на Първа лига. Успехът е втори след успеха над Монтана в петия кръг.

След тежката загуба с 0:3 от Левски преди седмица управлението на новака направи треньорски промени, а на Националния стадион възпитаниците на Красимир Балъков изглеждаха въодушевени против опашкаря Етър. Любопитното е, че Бала беше отпред на Етър, който пък сега е воден от някогашния ментор на ЦСКА 1948 Петко Петков.

Ветеранът Мартин Камбуров откри резултата още в петата минута със своя 239-ти гол в елита на България. В 20-та минута Денислав Александров удвои преднината на домакините, а малко преди почивката Георги Русев повиши на 3:0.

Милчо Ангелов върна очакванията на “болярите ” в 45-та минута, само че през втората част ЦСКА стигна до нови два гола, дело на Георги Русев и Галин Иванов. По този метод “армейците ” стигнаха до втори триумф от началото на шампионата и се изкачиха до 9-то място в класирането на 9 точки. Етър остава на дъното без нито една извоювана точка.

Ботев Враца взе дербито на Северозапада с Монтана, откакто завоюва с 2:0 на стадион “Христо Ботев ” във Враца. Димитър Буров изведе напред домакините тъкмо преди почивката, а Даниел Генов оформи крайното 2:0 в 58-та минута.

Така отборът на Тони Здравков записа втора поредна победа в шампионата и се изкачи до седмо място в подреждането с 10 точки. Монтана заема 10-та позиция с актив от 8 точки.
Източник: offnews.bg