Отборът на Тотнъм постигна важна победа с 2:0 при домакинството

...

Тотнъм не остави шансове на Юнайтед, Сити с класика у дома

Отборът на Тотнъм реализира значима победа с 2:0 при семейството си на Манчестър Юнайтед в дербито от 25-ия кръг на Висшата лига. И двете попадения на „ Уембли “ паднаха през първото полувреме, през което „ шпорите “ преобладаваха напълно над своя противник. Играчите на Маурисио Почетино прилагаха висока преса надълбоко в половината на Юнайтед, с което затрудняваха оптимално играта на съперника.

Кристиан Ериксен откри резултата единствено 11 секунди след първия съдийски сигнал. Датският национал бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите и от близка отдалеченост не сбърка за 1:0. Малко по-късно „ алените дяволи “ имаха опция да изравнят, само че Лингард пропусна от чиста позиция.

В 28-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Десният защитник на Тотнъм Киърън Трипиър центрира остро в наказателното поле, където Фил Джоунс опита да почисти топката в корнер, само че вместо това я прати неспасяемо в личната си врата.

След почивката лондончани можеха да създадат успеха си по-изразителна, само че пропуски на Бен Дейвис, Ериксен и Сон оставиха резултата неизменен.

В различен мач от този кръг водачът Манчестър Сити реализира безапелационен триумф с 3:0 при семейството си на Уест Бромич. Попаденията за „ жителите “ осъществиха Фернандиньо (19'), Кевин де Бройне (68') и Серхио Агуеро (89'), а формален дебют за отбора направи новата рекордна покупка Емерик Лапорт, който даже стартира измежду титулярите.

С успеха тимът на Пеп Гуардиола усили преднината си в класирането. Сити е водач с 68 точки, към този момент на 15 пред втория Манчестър Юнайтед. Трети е Ливърпул с 50.