Отборът на Тотнъм постигна разгромен успех над Бърнли в мач

...

Тотнъм се развихри срещу Бърнли

Отборът на Тотнъм реализира победен триумф над Бърнли в мач от 16-ия кръг на британската Висша лига. След загубата от Манчестър Юнайтед през седмицата, отборът на Жозе Моуриньо си го изкара на Бърнли, побеждавайки с 5:0.

С триумфа си „ шпорите” се изкачиха на пето място във краткотрайното класиране, събирайки актив от 23 точки.

С два гола в интерес на столичани се отличи Хари Кейн. Английският национал даде задатък за "шпорите " още в петата минута и направи резултата 4:0 девет минути след почивката.

Лукас Моура направи 2:0 в деветата минута и Хьон Мин Сон също се разписа в 32-ата минута. Попадението на южнокореецът сигурно може да бъде един от кандидатите за гол на сезона.

Муса Сисоко оформи разгрома с 5:0 четвърт час преди края на постоянното време на срещата.

Бърнли е на 13-то място в класирането с актив от 18 точки.

Кристъл Палас направи нулево тъждество при гостуването си срищу новобранеца Уотфорд.

По-късно през днешния ден първенецът Манчестър Сити е хазаин на градския си съперник Манчестър Юнайтед.