Отборът на Тотнъм победи Уулвърхемптън на неговия Молиню с 2:1

...

Тотнъм се доближи до топ 4, Манчестър Юнайтед се препъна срещу Евертън

Отборът на Тотнъм победи Уулвърхемптън на неговия „ Молиню " с 2:1 в дуел от 17-ия кръг на британската Висша лига. По този метод „ шпорите " се възползваха от загубата на Челси през вчерашния ден и се приближиха единствено на три точки от топ 4.
Лукас Моура откри резултата след единствено осем минути игра, когато означи хубав самостоятелен гол. Бразилецът мина през няколко футболисти на домакините и най-после от дребен ъгъл разстреля Руи Патрисио. „ Вълците ", които насочиха двойно повече удари към вратата на противника, съумяха да отговорят в 67-та минута. Адама Траоре се разписа с топовен шут от границата на наказателното поле.
Срещата отиваше към тъждество, когато в продължението Тотнъм се възползва от ъглов удар. Ян Вертонген бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране на Кристиан Ериксен и майсторски насочи топката към вратата, с цел да открадне трите точки за лондончани.
В друга среща по същото време Манчестър Юнайтед приключи единствено 1:1 на „ Олд Трафорд " против Евертън. Гостите изненадващо излязоха напред в резултата след автогол на Виктор Линдельоф. Шведът имаше нещастието една центрирана топка от корнер да рикошира в тялото му.
Попадението бе прегледано на видеоповторение поради подозрения за нарушаване против Давид Де Хеа, само че такова не бе отсъдено. След голям брой удари и териториален напън „ алените дяволи " изравниха посредством резервата Мейсън Грийнууд. Юношата означи от границата на наказателното поле с удар по земя, откакто получи пас от Даниел Джеймс.
Подробни за дуела на " алените дяволи " и " карамелите ", прочетете в SportLive.bg.
Източник: actualno.com