Отборът на Тотнъм записа много важна победа във Висшата лига,

...

Късна драма спаси Тотнъм от резил срещу предпоследния във Висшата лига!

Отборът на Тотнъм записа доста значима победа във Висшата лига, откакто довечера се наложи с 2:1 над Фулъм в среща от 23-ия кръг от шампионата.

Резултатът беше открит в 17-ата минута, когато Фернандо Йоренте си означи злополучен автогол. Заместникът на Хари Кейн опита да почисти топката след ъглов удар, само че я изпрати в личната си мрежа.

Това даде самочувствие на домакините и те проведоха някои много рискови офанзиви. Първо Андре Шюрле получи доста прекрасен пас, овладя топката и я изпрати под напречната греда, само че Уго Лорис се хвърли и мазета кълбото. Малко по-късно, Александър Митрович съумя да вкара топката в мрежата на " шпорите ", само че страничния рефер бе вдигнал своя байрак за засада и попадението бе анулирано.

След подновяването на играта, гостите съумяха да изравнят. Кристиан Ериксен центрира към наказателното поле, където добре позициониран бе Деле Али. Той засече топката с глава и я заби във вътрешната част на лявата греда - 1:1.

Секунди преди края на срещата, Уинкс донесе трите точки за " шпорите ", разписвайки се за 2:1.

След тази трагична победа, Тотнъм събра актив от 51 точки, до момента в който вторият в класирането Манчестър Сити има 56. Фулъм пък е 19-ти с 14.