Отборът на Тампа Бей Лайтнинг спечели за първи път в

...

Тампа Бей спечели за пръв път Президентския трофей в НХЛ

Отборът на Тампа Бей Лайтнинг завоюва за първи път в историята Президентския трофей, който се дава на отбора с най-хубави индикатори през постоянния сезон в Националната хокейна лига.

Това стана факт след триумфа на " светкавиците " с 4:1 над Аризона вкъщи, с който отборът от щата Флорида събра 116 точки. Тампа има непреодолима преднина от най-малко 21 точки пред всички останали свои съперници, а при оставащи 9 мача до края на сезона е допустимо да нападна и върха на Детройт Ред Уингс от сезон 1995/96 от 131 точки в 82 срещи.

The #TampaBayLightning have officially won the #PresidentsTrophy in just 73 games with their 4-1 win over the #ArizonaCoyotes! This the first Presidents' Trophy in #Lightning history! #FollowMe #SportsNews pic.twitter.com/WOeJ4HVk90
— Game Changer Sports Network (@TheOfficialGCSN) 19 март 2019 година Домакините изковаха 56-ата си победа през сезона в последната четвърт, в която вкараха три безответни гола.

Клейтън Келър даде задатък на Аризона по-късно повече от пет минути от началото на мача, само че минута по-късно Стивън Стамкос изравни за Тампа с рекордния си 384 гол за клуба. Третият гол в мача падна чак 44 секунди след началото на последната третина, когато Виктор Хедман се разписа за 2:1 в интерес на домакините. Останалите два гола паднаха в заключителните 60 секунди на срещата, като техни създатели станаха Антони Сирели и Яни Гурде.

Спечелването на Президентския трофей подсигурява на Тампа домакинско преимущество във всички кръгове на идните плейофи.
Уинипег Джетс усили преднината си на върха в Централната дивизия след победа с 3:2 над Лос Анджелис Кингс като посетител.

Кевин Хейс и Кайл Конър дадоха ранен задатък от два гола на канадския отбор, само че Шон Уокър бързо върна едно попадение за " кралете ".

В средата на втората третина ветеранът Дъстин Браун изравни за 2:2 при числено предимство за домакините на леда, само че пет минути по-късно Тайлър Майерс вкара нов гол за Уинипег, който се оказа и надвит.

С успеха Уинипег събра 90 точки и втори с 3 пред втория в дивизията Нешвил, който е и с мач повече. За Лос Анджелис това бе 16-а загуба в последните 18 мача.
С гол на Бо Хорват 16 секунди след началото на продължението Ванкувър Канъкс победи като посетител Чикаго Блекхоукс с 3:2.

Победата приближи канадския отбор на 6 точки от зоната на плейофите, само че те ще би трябвало да бъдат стопени в оставащи едвам 9 мача до края на постоянния сезон.

Джонатан Тейвс даде преднина на Чикаго в последната минута на първата третина, само че секунди след подновяването на играта през втората част Алекзандър Едлер изравни.

Ванкувър поведе за пръв път в срещата в седмата минута на втората част посредством Маркус Гранлунд, само че Ерик Густафсон прати мача в продължение 3 минути преди приключването на постоянните 60 минути. Там обаче нямаше доста драма, защото още при първата си офанзива гостите стигнаха до крайния триумф.

Загубата остави Чикаго отвън зоната на плейофите, на 4 точки зад тима на Аризона, който за момента държи последната " уайлд кард " позиция.
В последния мач от тази нощ финалистът за купа " Стенли " Лас Вегас разгроми със 7:3 като посетител Сан Хосе.

Още в първите 13 минути на мача паднаха 5 гола, с които Вегас поведе с 3:2 в резултата. Във втората третина Пол Щастни повиши на 4:2, а в последната част Райли Смит, Джонатан Марчесо и Коди Ейкин също се разписаха за гостите, които с успеха си попречиха на Сан Хосе да си обезпечи предварително класиране за плейофите.