Отборът на Стяуа, където играе Павел Маринов, победи като гост

...

Павел Маринов с 12 точки при първата победа на Стяуа във финала в Румъния

Отборът на Стяуа, където играе Павел Маринов, победи като посетител Орадя със 75:70 (12:29, 28:15, 11:12, 24:14) във втория мач от финала на румънското състезание по баскетбол за мъже.

Така Стяуа изравни резултата в серията на 1:1 победи, играе до три триумфа от пет дуела. В първия мач преди два ни Орадя завоюва с 86:73. Третата среща е на 10 юни от 18.00 часа в Букурещ.

Българският национал беше измежду най-полезните играчи в отбора на Стяуа. Маринов се отличи с 12 точки, 1 битка, 3 асистенции за близо 30 минути като запаса.

Гостите изоставаха през по-голямата част от дуела, само че направиха поврат след мощна последна четвърт.
Рандъл Алън вкара 19 точки за Стяуа, а с 22 за домакините се отличи Кристофър Ричард.