Отборът на Стал (Миелец) постигна впечатлаваща победа с 3:2 като

...

Стал шокира Легия с три дузпи, Чорбаджийски игра цял мач

Отборът на Стал (Миелец) реализира впечатлаваща победа с 3:2 като посетител на водача в полската Екстракласа Легия (Варшава). Интересното е, че триумфът на гостите пристигна след три дузпи, отсъдени в тяхна изгода. Българският бранител Божидар Чорбаджийски също бе част от тази победа, като записа цялостен мач за своя отбор.

Стал взе ранна преднина още в 5-ата минута откакто си завоюва дузпа и Мачей Домански осъществя наказателния удар за 0:1.

Легия обаче направи бърз поврат с голове на Бартош Слиш в 17-ата и Томаш Пекхарт в 24-ата минута.

Гостите още веднъж обърнаха нещата в своя изгода. Те получиха втора дузпа в 43-ата минута, а още веднъж Домански направи резултата 2:2 от бялата точка. В 60-ата минута пък Грегож Томасиевич докара нещата до 2:3, реализирайки трета дузпа за своя отбор.

Така Стал записа впечатляващ триумф и направи дребна крачка към отдалечаване от дъното, като се изкачи до 14-ата позиция с 13 точки. Легия към този момент остава отпред с 29 точки, като е с 2 повече, само че и мач повече от втория Ракув.