Отборът на Спортинг (Лисабон) грабна Купата на Португалия след успех

...

Спортинг взе купата на Португалия след дузпи с Порто

Отборът на Спортинг (Лисабон) сграбчи Купата на Португалия след триумф с 5:4 след осъществяване дузпи (1:1 в постоянното време и 2:2 продълженията) над Порто в двубой, игран на Естадио Насионал в Лисабон. “Лъвовете” завоюваха 17-а купа в своята история, изпреварвайки 16-те на Порто. Лидер по този индикатор е Бенфика с 26.

В 41-ата Ектор Ерера центрира центрира отдясно и Франсиско Соареш означи с глава от шест метра. След попадението голмайсторът сподели фланелка в поддръжка на Икер Касийяс. В 45-ата Бруно Фернандеш изравни с прекрасен диагонален удар от 20 метра. “Драконите” играеха по-активно и по-настъпателно търсеха гола, само че не откриха метод да вкарат и срещата отиде към продължения.

В 101-ата резервата Бас Дост осъществя за “лъвовете”. След центриране отляво се получи рикошет, топката стигна на втората греда, където таранът насочи с крайник по диагонала за 2:1. В 120-ата минута Фелипе изравни с глава в 120-ата минута от едвам три метра.
Източник: fakti.bg