Отборът на Спартак (Плевен) записа първа победа в Националната Баскетболна

...

Спартак с първа победа в НБЛ

Отборът на Спартак (Плевен) записа първа победа в Националната Баскетболна Лига през сезон 2017/18, откакто довечера момчетата на Александър Дяковски се постановиха при семейството си на Академик (София) със 111:71 (31:29; 26:9; 31:20; 23:13).

Уладжимир Крушевич беш най-резултатен за спечелилите – 26 точки, Константин Коев добави 21 точки, а Милен Дудев и Николай Маринов завършиха надлежно с по 19 и 15 точки.

Иван Алипиев вкара 18 точки за „ студентите “.

Първата четвърт на дуела мина равностойно, като това се дължеше най-много на подценяването от страна на домакините. След първите 10 минути разликата бе единствено две точки в интерес на Спартак – 31:29, само че през втория интервал момчетата на Александър Дяковски демонстрираха образно, че са с класа над противника и до почивката преднината им се повиши на 19 точки – 57:38.

През второто полувреме плевечнани не разрешиха изненади, като с всяка минала минута преднината им се покачваше, а последния съдийски сигнал прозвуча при 111:71 в интерес на Спартак (Плевен).