Отборът на Созопол завърши предсезонната си подготовка с убедителен успех

...

Созопол приема Черноморец Бургас за Купата на България

Отборът на Созопол приключи предсезонната си подготовка с безапелационен триумф преди няколко дни против ОФК Карнобат. На стадион " Арена Созопол ", възпитаниците на Маргарит Димов се постановиха повече от изрично над карнобатлии с 4:1.

Венцислав Гюзелев откри за Созопол в 12-та минута, след неточност в защитата на гостите, а след половин час игра Хюсеин Садула изравни за Карнобат. В 57-та минута Борислав Хаджиев с глава даде задатък на Созопол за 2:1 след отлично центриране отдясно на Живко Димов. Георги Георгиев в 60-та минута удвои задатъка за 3:1 след прекрасен извеждащ пас на Ариф Ферадов. В 83-та минута след чудесна офанзива, Мурад Ибрахим изведе с пас в дълбочина Ангел Каракашев по левия фланг. Юношата на Славия увлече няколко футболисти на Карнобат в наказателното поле, а присъединилият се зад тила му Ариф Ферадов получи топката и с образцов изстрел в горния десен ъгъл оформи крайното 4:1.

Созопол записа шест победи и две равенства в подготовката, побеждавайки Спартак Варна с 2:1, Нефтохимик Бургас с 1:0, ФК Ямбол 1915 с 4:0, старшата възраст на Черно море Варна с 1:0, разгромната победа над ОФК Несебър със 7:1 и последната с 4:1 над ОФК Карнобат. Двете равенства бяха с по 2:2 против Розова котловина Казанлък, а Созопол изпусна успеха в последните 15 минути на мача. Другото реми бе вкъщи против ОФК Поморие, а Антонио Ласков с гол в последните секунди от свободен удар съумя да изравни резултата за 2:2.

Това бе последната контрола на Созопол, преди старта от шампионата в Югоизточната Трета лига. " Небесносините " гостуват на Атлетик Куклен в първия кръг, а дуелът е на 03-и август /събота/, от 18:00 часа, на стадион " Атлетик " в град Куклен.

Отборът набира скорост и сигурно ще бъде фактор в шампионата, а задачата остава влизане във Втора лига. " Небесносините " са в невероятна форма, а последната загуба в формален дуел датира от 24 ноември 2018 година, когато Марица Пловдив завоюва с 2:1 в града под тепетата.

Днес в 12:00 часа в ЗС на БФС-Бургас беше изтеглен жребият за регионалния стадий за Купата на България.

" Небесносините " ще одобряват на своя стадион " Арена Созопол ", " акулите " от Бургас, които тези дни честваха своя 100 годишен празник, а през днешния ден -01-и август публично Черноморец Бургас стана на 100 години.

Двубоят за Купата на страната е другата сряда 07-и август, от 19:00 часа, на стадион " Арена Созопол ". Победителят се излъчва в един мач, а при тъждество в постоянното време се извършват дузпи.