Отборът на Словения победи Казахстан като гост с 2:1 в

...

Словения обърна Казахстан на старта на европейските квалификации

Отборът на Словения победи Казахстан като посетител с 2:1 в първия мач от Група " H " на квалификациите за Евро 2024. Мачът се игра на " Астана Арена ".

Словенците направиха цялостен поврат, откакто губеха на почивката с 0:1 след попадение на Максим Самородов за казахите. Това бе първи гол за футболиста в националния тим.

Словения имаше владеене на топката от 62 % през първата част и насочи три удара към вратата на противника, само че те не затрудниха вратаря Шацки.

В 47-ата минута Давид Брекало изравни за Словения, а в 78-ата минута Жан Випотник осъществя победното попадение.

Това бе първа победа за Словения в квалификации в посещение от септември 2021 година.

В тази група са още тимовете на Дания, Финландия, Северна Ирландия и Сан Марино.