Отборът на Славия победи този на Ботев Враца с 2:0

...

Славия се справи лесно с Ботев

Отборът на Славия победи този на Ботев Враца с 2:0 във Враца в дуел от 19-я кръг на efbet Лига. Янис Карабельов откри резултата за столичани в 17-ата минута. През втората част, в 49-ата минута играчът на ''белите'' Христо Попадийн получи втори жълт картон за жестоко нарушаване и остави своите с човек по-малко. В добавеното време на срещата - Емил Стоев вкара втори гол за славистите и по този начин подпечатата успеха им с 2:0.

С успеха си, Славия изпревари Черно море и към този момент заема 5-то място в efbet Лига с актив от 29 извоювани точки в 19 изиграни мача. От своя страна, Ботев Враца заема предпоследното 13-то място в класирането, като точковият им е актив е едвам 13.

В последния кръг преди паузата в efbet Лига - Ботев Враца гостува на Етър на ''Ивайло'', а Славия приема в София първенецът и сегашен водач в шампионата - Лудогорец.
Източник: fakti.bg