Отборът на Славия допусна трета загуба по време на подготвителния

...

Гледахте на живо: Славия с трета загуба в Турция

Отборът на Славия позволи трета загуба по време на подготвителния си лагер в Турция. В четвъртата си инспекция на турска земя " белите " отстъпиха с 0:1 на унгарския Халадаш. Единственото попадение осъществя Колчак, който се разписа в 48-ата минута. Двубоят не предложи кой знае какъв брой забавни моменти, като действителните голови обстановки бяха сведени до най-малко. Така досега столичани имат една победа - с 1:0 против Нефтчи (Баку), и три загуби - с 0:4 от украинския Олександрия, с 1:3 от Ахмат (Грозни) и с 0:1 от днешния си противник Халадаш.

Switelesky-Haladas-PFC Slavia-Sofia #matchday #preseason #hajrahaladas #haladasofficial side… https://t.co/dEdFBxHvx0
— Haladas Football (@haladasofficial) January 28, 2018 Първите 45 минути не предложиха кой знае какви атрактивни моменти, като ударите по посока една от двете порти бяха сведени до най-малко. Първи “белите” погледнаха по-смело към вратата на унгарците, като в 9-ата минута Галин Иванов пое топката отляво, финтира бранител и навлезе във вътрешността, след което незабавно стреля, само че над вратата. Четвърт час по-късно пристигна и най-чистото състояние за Халадеш. Немет стреля добре от директен свободен удар, само че топката мина на сантиметри настрана от дясната греда на Стергиакис.

Леко безгрижният до този миг другарски мач бе възобновен стремително след почивката, откакто единствено след единствено три минути игра Халадаш откри резултат. След центриране отдясно, състезател на първа игра се размина с топката, тя стигна до Колчак, който от линията на вратарското поле не сгреши и прати топката в мрежата на “белите”.

Десет минути преди края на срещата най-старият столичен клуб остана без капитана си Галин Иванов, който бе изпъден, откакто изпусна нервите си и реагира прекомерно неуместно след нарушаване против него. Лидерът на “белите” уцели фаулиралия го състезател с топката, а по-късно се опита физически да се саморазправи с други двама негови съотборници. В самия завършек на срещата Омар Абуд опита нещо доста красиво от неуместна позиция, само че след удара му топката мина настрана от вратата.

Славия - Халадаш 0:1