Отборът на Швейцария стартира с успех квалификациите за юбилейното Евро

...

Швейцария си тръгна с трите точки от Тблилиси

Отборът на Швейцария започва с триумф квалификациите за юбилейното Евро 2020. Момчетата на Владимир Петкович предстоящо завоюваха визитата си на Грузия с 2:0. Успехът на стадион " Борис Пейчадзе " беше подпечатан с попадения след паузата.

Първото от тях падна в 57-ата минута и беше дело на Щефан Цубер. Емболо пое топката, след което майсторски я продължи за гореспоменатия, който с обмислен шут не остави никакъв късмет на Лория.
 Снимка 414059
Източник:

Десет минути преди последния съдийски сигнал, " часовникарите " сложиха точка на разногласието с гол на Закария. Въпросният се озова на точното място след избавяне на грузинския вратар и осъществя в опразнената мрежа.

В идващия кръг на Швейцария следва надалеч по-голямо предизвикателство - домакинство на Дания. Грузия пък ще се опита да изненада като посетител Ирландия.
 Факт: България не е губила старт на евроквалификации в София