Отборът на Щутгарт се класира за третия кръг на Купата

...

Щутгарт взе сладък реванш от Хамбургер

Отборът на Щутгарт се класира за третия кръг на Купата на Германия след триумф с 2:1 след продължения (1:1 в постоянното време) при гостуването си на Хамбургер ШФ. Само преди дни Шпорт Ферайн разруши “мерцедесите” с 6:2 в дуел от Втора Бундеслига. Още в първата минута гостите си извоюваха дузпа. Холгер Бадщубер подаде към Фьорстер, който беше повален от Юнг. Николас Гонсалес осъществя от 11-те метра с удар в центъра на вратата. В 16-ата Шпорт Ферайн изравни след нова дузпа. Сантиаго Аскасибар направи шпагат без да играе с топката и това даде учредения на съдията да назначи дузпа, осъществена от Аарън Хънт. През второто полувреме и двата отбора имаха положителни шансове за попадение, само че не съумяха да ги осъществят и се стигна до продължения. По-настойчивата игра на " мерцедесите " " роди " гол в 113-ата минута. Ал Гадауи означи, възползвайки се от блъсканица в наказателното поле на домакините след удар в гредата. В 120-ата минута Шпорт Ферайн претендираше за дузпа за игра с ръка. Повторенията не обясниха обстановката, а и неналичието на ВАР не даде учредения на домакините за по-бурен митинг. СЪСТАВИТЕ И МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА