Отборът на Шотландия срещна правилния противник, за да се съвземе

...

Шотландия се реабилитира с победа в Сан Марино

Отборът на Шотландия срещна верния съперник, с цел да се съвземе след провалянето от Белгия преди дни. Днес “гайдарите” надделяха домакините от Сан Марино с 2:0. Кени Маклийн вкара ранен гол в четвъртата минута, а второто попадение пристигна в 74-ата след тъкмо осъществяване на Джони Ръсел. И двата гола бяха дебютни за футболистите. Въпреки успеха шотландците бяха освиркани от своите последователи поради относително слабото си показване. В четвъртата минута Маклийн откри резултата с прекрасен удар с глава от 10 метра. Това попадение успокои гостите и последваха ялови набези. Домакините усетиха, че могат да измъкнат нещо и опитваха постепенни офанзиви. Вторият гол за гостите се появи чак в 74-ата минута след скоростно нахлуване. ЕВРО 2020 2 кръг, неделя 24 март  Сан Марино 0:2краен резулат  Шотландия