Отборът на Шкендия пропусна две дузпи в мача си срещу

...

Македонци изпуснаха две дузпи и се простиха с мечтата си за Лига Европа

Отборът на Шкендия пропусна две дузпи в мача си против Розенборг от плейофите на Лига Европа и в последна сметка изгубиха с 0:2 срещата, а с което и фантазията си за влизане в груповата фаза на втория по мощ шампионат на Европа. Първият мач бе приключил 3:1 в интерес на норвежците и през днешния ден македонците се впуснаха в офанзиви от първата минута.

Така в 20-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, само че Бесарт Ибраими не съумя да открие резултата. В началото на втората част Шкендия имаше късмет за изправителен от бялата точка, само че и Изаир Емини не съумя да се се оправи със задчата. Втората пропусната дузпа донесе доста отчаяние за отбора и гостите се възползваха да вземат контрола на срещата и с два гола си подпечатаха триумфа. Евен Ховланд откри, а Торе Региниусен удвои. Така с общ резултат от 5:1 Розенбор влиза в групите на Лига Европа.

Шкендия - Розенборг 0:2
0:1 Ховланд (69)
0:2 Регинусен (84)